چگونه شادی و ثروت را به زندگی خود دعوت کنیم؟

 

رسیدن به شادی و ثروت خواسته بسیاری از افراد در طول زندگی است. اما انگار رسیدن به شادی و ثروت به طور همزمان در زندگی، به معمایی تبدیل شده است. با ما همراه باشید تا این معمای بزرگ را حل کنیم.

جادوی توجه؛ شما همانی هستید که به آن توجه دارید

برای دیدن قدرت توجه، از افراد خواسته شد فیلمی را با این موضوع ببینند. دو گروه بازیکن والیبال سیاه پوش و سفید پوش در روی صحنه قرار داشتند و شروع به پاس‌ دادن توپ کردند. مدتی بعد از شروع فیلم یک گوریل به جمع اضافه شد و رنگ پرده نیز تغییر کرد و یکی از بازیکنان سیاه پوش از صحنه خارج میشود. قبل از شروع فیلم از افراد حاضر خواسته می‌شود تعداد پاس‌هایی که بازیکنان سفیدپوش بهم می‌دهند را بشمارند نتیجه بسیار جالب بود

جادوی توجه

نیمی از کسانی که برای اولین بار این فیلم را تماشا می‌کردند، متوجه حضور گوریل نشدند.

یا اگر به هر دلیل متوجه حضور گوریل شدند، متوجه خروج یکی از بازیکنان مشکی‌پوش تغییر رنگ پرده نشدند

نکته اصلی همین جاست؛ ذهن انسان نمی‌تواند در یک آن، روی چند چیز تمرکز کند. تمرکز شما روی تعداد پاس‌ها، باعث شد چیزهای دیگر را نبینید. بیایید از این قضیه به نفع خودمان استفاده کنیم. با توجه بر روی اهداف و خواسته‌هایتان، دیگر جایی برای توجه به شکایت اطرافیان، ناملایمات زندگی نخواهید داشت و خیلی چیزها برایتان نامرئی خواهد شد. این عالی است. بیایید به جای تمرکز بر کاستی‌ها به رسیدن به شادی و ثروت تمرکز کنیم.

سوال میلیون دلاری

یک بار دیگر از خودتان بپرسید: تا حالا با توجه به چه چیزهای بی‌ارزشی، مسائل مهم زندگیم رو از دست دادم؟

‌خیلی‌ها همیشه روی مشکلات تمرکز دارند و فقط سختی‌های دنیا و اخبار مربوط به حوادث ناگوار را دنبال می‌کنند. جنگ و مصیبت را می‌بینند. زیبایی‌های جهان را نمی‌بینند. صدای پرندگان را نمی‌شنود. حالا از خودتان بپرسید: دید من به زندگی چیست؟ آیا انتظار رسیدن به شادی و ثروت را می‌کشید و به آن توجه دارید؟

قانون جهان این است که دیدگاهمان را به خودمان ثابت می‌کند. اگر دیدگاه فرد این باشد که جهان پر از بدبختی است، جهان هستی مقدار بیشتری از آن حس را به او می‌دهد.

 ما در جهانی زندگی می‌کنیم که وفور نعمت در آن جریان دارد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی، امکان تولید ثروت بسیار بیش از دهه های قبل شده است و سن ثروتمندی بسیار پایین آمده است. برخلاف گذشته که ثروتمندی در سنین بسیار بالا رخ می‌داد، امروزه جوانانی با کمتر از 20 سال سن را می‌بینید که تنها با یک لپتاپ، میلیاردها تومن درآمد دارند. افرادی که به فکر رسیدن به شادی و ثروت هستند، راه آن را می‌یابند و در مسیر آن قرار می‌گیرند.

یک بار دیگر از خود بپرسید توجه من روی چه چیزهایی است. من دنیا را چجور میبینم؟

تعریف شما از ثروت چیست؟

دیپاک چوپرا تعریفی زیبا از ثروت دارد”گسترش مدام شادمانی و تحقق فزاینده هدفهای ارزشمند و تجربه و شکوفایی الوهیت درونمان”

همه ما انسانها قدرت رسیدن به اهدافمان و شکوفایی معنوی را در درونمان داریم؛ اما به واسطه باور و عادتهای غلط این قدرت را فراموش کردیم. با شک ها و تردیدهایمان جلوی این قدرت را گرفته ایم. اگر به قدرت لایزال وصل شویم، آن موقع غصه ای نداریم و با خدا زندگی می‌کنیم و در مسیر رسیدن به شادی و ثروت قرار می‌گیریم.

ثروت

هر ثروتمندی پولدار هست اما هر پولداری ثروتمند نیست. خیلی‌ها تنها پول دارند ولی حال خوب ندارند.  پولی که حس خوشبختی بدهد، تبدیل به ثروت می‌شود. این حرف به معنای انکار ارزش پول نیست. پول برای زندگی لازم است اما کامل نیست. باید در کنار آن آرامش و خوشبختی و ایمان باید باشد تا به ثروت تبدیل شود. رسیدن به شادی و ثروت همزمان به انسان خوشبختی می‌دهد نه به تنهایی.

فیلم راز

بعد از پخش فیلم راز و معرفی قانون جذب، هزاران نفر در سراسر دنیا  به استفاده از قانون جذب روی آوردند. بسیاری از افراد شروع به تجسم و تصور خواسته هایشان کردند. اما هنوز بسیاری از آن‌ها این سوال را دارند چرا با وجود تجسم خواسته‌هایم به آنها نمی‌رسم؟ آیا قانون جذب دروغ است؟ آیا رسیدن به شادی و ثروت، دور از دسترس است؟ در پاسخ باید گفت قانون جذب به لحاظ علمی اثبات شده است؛ اما رازی وجود دارد که در این فیلم گفته نشده است.

فیزیک کوانتوم میگوید جهان هستی از انرژی تشکیل شده است انرژی های هم فرکانس و هم ارتعاش خود را جذب می‌کنند. در پاسخ به انسان‌هایی که بدون دیدن، به چیزی ایمان ندارند، باید گفت بسیاری از چیزها در زندگی وجود دارد که دیده نمی‌شود ولی ما از اثرات آن بهره می‌بریم. یکی از این موارد جریان برق است و دیگری اینترنت که بدون آن که ببینیم فقط از آن استفاده می‌کنیم. جهان هستی نیز از انرژی تشکیل شده و برمبنای قوانین آن کار می‌کند.

نیکولا تسلا می‌گوید: اگر می‌خواهید اسرار جهان را بدانید، در مورد انرژی، ارتعاش و فرکانس تفکر کنید. قانون جهان هستی همه چیز از انرژی تشکیل شده خواسته شما پیشاپیش به صورت انرژی وجود دارد اما باید برای درک آن باید یک رازی را بدانید. شما زمانی به خواسته خود می‌رسید که با احساستان هم فرکانس شود. اگر ذهن و قلب شما هم‌فرکانس شود اتفاقات خوب زندگیتان شروع به رخ دادن می‌کند.

شما با فکرتان خواسته‌تان را می‌فرستید و با قلبتان آن را دریافت می‌کنید. اگر احساس شما نسبت به خواسته‌تان خوب باشد به واسطه احساس و عشقی که می‌فرستید آن را دریافت میکنید. به میزان احساس خوبی که به خواسته خود می‌دهید به آن دست پیدا می‌کنید.

راز بزرگ: تاثیر احساس خوب بر خواسته‌‌ها

اگر احساس خوبی در درون داشته باشید، اتفاقات خوبی را هم تجربه می‌کنید. احساس بداتفاقات بد را به همراه دارد و احساس خوب اتفاقات خوب را.

درون خود را مانند یک لیوان درنظر بگیرید. اگر درونتان پاک باشد موفقیت‌ها و ایده ها به سراغ شما می آید. در طول روز باید وجودتان را  از خشم و استرس و کینه را دور نگه دارید. از منظر علم، در پی استرس و خشم و کینه، ظرف وجود انسان پر از آلودگی می‌شود. اما انجام تمرینات مانند آب تمیزی است که روی لیوان ریخته می‌شود. لیوان لبریز می‌شود و به مرور با ریختن آب، آلودگی ها کاسته شده و آب شفاف و تمیزی خواهیم داشت.

این یعنی احساس خوب. تمرینات اگر با مداومت انجام شوند وجود شما را پاک کرده و موفقیت به سراغتان خواهد آمد. و به خواسته هایتان می‌رسید.

یک آزمایش و اثر شکرگزاری و شادی بر بدن

دکتر دیسپنزا ثابت کرد ذهن میتواند بیماری‌ها را شفا دهد. در یک آزمایش، میزان کورتیزول و IGA خون( سیستم ایمنی بدن ) 200 نفر داوطلب را اندازه‌گیری کردند. سپس در طی کارگاه 4 روزه به آنها یاد دادند گونه شادباشند، سپاسگزاری کنند، تمرکزشان بر روی داشته‌هایشان باشد. انرژی مثبت به همدیگر بدهند. بعد از 4 روز میزان کورتیزول و IGA خون آن‌ها را دوباره اندازه گرفتند و با تعجب دیده شد سطح کورتیزول 16 درصد کاهش یافته و IGA 50 درصد بیشتر شده است.

به این معنا که سیستم ایمنی بدنشان 50 درصد قویتر شده است. این آزمایش، نشان می‌دهد که ذهن و کارکردن روی آن، می‌تواند بسیاری از بیماری‌ها را شفا دهد، حتی در مورد بیماری‌های لاعلاج نیز این روش‌ها بسیار تاثیرگذار است.

آنتونی رابینز هم در آزمایشی مشابه، امواج مغز و قلب دو گروه از انسان‌های شاد و موفق و انسانهای افسرده را اندازه گرفت و نتایج را در نمودارهای نشان داد. در افراد شاد امواج مغز و قلب روی هم منطبق هستند و به بیانی ساده‌تر با هم رفیق هستند. اما این امواج در افراد ناشاد، باهم هماهنگ نبوده و از هم بسیار دور بود.

آزمایش اندازه‌گیری امواج قلب و مغز

این یعنی مغز و قلب کاملا درگیر هستند و بر ضدهم کار می‌کنند. این نشان می‌دهد فرد در درونش مسئله دارد و درگیر مسائلی چون عزت نفس پایین و سایر مشکلات است. ارتباط موثر، حل تعارض و مهارت ارتباط و زندگی ندارد. راز بزرگ این است ابتدا باید درونتان را پاک کنید، باورتان را درست کنید و مهارت ارتباط بدانید.

کرونا و ارتباط آن با  پاکسازی درون

نیازی نیست در مورد کرونا نگران باشید. چرا که اگر بتوانید درون خود را از استرس پاک کنید سیستم ایمنی بدن به راحتی میتواند با این ویروس مبارزه کند. هورمون استرس باعث کاهش سیستم ایمنی بدن(IGA )می‌شود. استرس و نگرانی به همراه گوش دادن به اخبار و ارتباط با منابع استرس زا، از عواملی است که بدن را در برابر ویروس‌ها و عوامل بیماری‌زا آسیب پذیر می‌کند.

کارهای خارق‌العاده یک انسان

فردی به نام ویم هوف، دارای 25 رکورد جهانی گینس است. بیشتر شهرت او به این خاطر است که به طور داوطلبانه حاضر شد آزمایش‌های پزشکی روی بدنش انجام شود.  طی این آزمایش‌ها باکتریا و ویروس آنفولانزای قوی را به بدن او تزریق کردند. این دو عامل بیماری‌زا در حالت عادی منجر به بیماری شدید و مرگ افراد می‌شود. اما بدن او در برابر این بیماری‌ها مقاومت کرد و اثری از این بیماری‌ها در بدنش دیده نشد.

اما چه چیزی باعث شد بدن او این ویروس‌ها را از بین ببرد؟سیستم ایمنی قوی او این عوامل بیماری‌زای قوی را به راحتی از پا درآورد. سیستم ایمنی او به خاطر آگاهی و آموزش ذهن و انجام تمرینات سخت، قوی شده بود.

دنیای درون

ما در جهانی از دوگانگی‌ها زندگی می‌کنیم. سرد در مقابل گرم، شادی و غم. در این جهان هرچیزی با تضادش شناخته می‌شود. هیچ چیز به تنهایی معنا ندارد. ما زمانی می‌توانیم ثروت را درک کنیم که فقر را چشیده باشیم. وقتی بالابودن را درک می‌کنیم که زمانی را در پایین سپری کرده باشیم. برای رسیدن به شادی و ثروت نیز، باید تضاد آن را دیده باشیم.

تضادهای جهان

 زندگی شبیه درخت است. اگر درختی میوه‌های ناسالمی داشته باشد، ایراد از ریشه است و دلایل موفق نبودن بسیاری از ما، ریشه در عالم ناپیدا و ذهن ما دارد. و از ریشه( ذهن ) باید درست شود.

ما انسان‌ها در چهار دنیا زندگی می‌کنیم: دنیای ذهنیت، معنویت، احساسات، مادیات و سه دنیای اول دنیای مادیات را رقم میزند. فردی که بر روی درونش کار نکرده باشید نمی‌تواند در بیرون، منتظر نتایج خوب باقی بماند.

با مطالعه زندگی ثروتمندان پی می‌بریم که همه آن‌ها از ذهن و خلاقیت خود استفاده کرده‌اند و به ثروت رسیده‌اند. مغز انسان، ابرکامپیوتری است با توانایی‌های فوق‌تاعاده و انسان تا به امروز از ظرفیت کمی از مغز خود استفاده کرده است.

 بدن شما در نظم کامل کار می‌کند و نمونه بارز آن ضربان قلب است که در نظم کامل کار می‌کنند. خداوند هر لحظه میخواهد به انسان ببخشد ولی انسان به واسطه افکار محدود این نعمت ها را از خود دور می‌کند.

قانون زندگی قانون باورهاست

قانون زندگی قانون باورهاست. در سال 1954 پزشکان می‌گفتند هیچ کسی نمی‌تواند یک مایل را در زیر 4 دقیقه بدود چرا که قلبش منفجر می‌شود. اما فردی به نام راجر بنیسر که به قدرت درونش ایمان داشت با موفقیت این رکورد را شکست. جالبتر آن که یک ماه بعد، افراد دیگری پیدا شدند که رکورد بنیسر را شکستند.

پس می‌بینیم هنگامی که انسان به خود ایمان داشته باشد، غیرممکن بی معناست. زمانی که ذهن شما یک اتفاق را ببیند و باور کند، آن وقت می‌تواند آن کار را انجام دهد. به دنبال خواندن زندگی‌نامه افراد موفق باشید تا ذهنتان رسیدن به شادی و ثروت را غیرممکن نداند.

گاندی می‌گوید: تمام انسان‌ها می‌توانند کارهایی که انجام دادم را انجام دهند؛ فقط باید باور داشته باشند و اقدام کنند. مثال‌های زیادی از افرادی که خود را باور کردند و کارهای خارق العاده‌ای انجام دادند وجود دارد.

قانون جهان این است که باورهای شما را به شما ثابت می‌کند. جهان با شما مقابله نمی‌کند. اگر باورتان بر فقر است، در مداری قرار می‌گیرید که آن را تجربه کنید. چنان‌چه باورتان بر ثروت باشد. در مداری قرار می‌گیرید که فقط ثروت را میبینید.

شما میانگین 5 نفر آدمی هستید که بیشترین وقتی که با آنها می‌گذرانید. انسان وقتی رها باشد به جهان اجازه می‌دهد تا فرکانسش را تنظیم کند و اتفاقات خوب برایش رقم بزند. احساسات منفی در عملکرد چاکراها مشکل ایجاد می‌کند. اگر شما آن قدر که می‌خواهید پول ندارید، بدانید که مسیرتان اشتباه است. باورتان نسبت به پول درست نیست. می‌خواهید بدانید باورتان در مورد شادمانی چیست؟ در طول روز به احساس خود توجه کنید.

عادت

عادت چیزی است که بارها و بارها تکرارش کردیم و انجام دادن آن مثل آب خوردن برایمان راحت است و سیر عصبی آن در مغزمان ساخته شده است. شاید از خود بپرسید چگونه وقتی درگیر مشکلات هستم احساس خوبی داشته باشم؟ با رشد مهارت‌های فردی می‌توان احساستان را عوض کنید. راز موفقیت فرار از مشکلات نیست بلکه بزرگ کردن خود است. دلیل ایجاد مشکل این است که ظرفیت شما را بزرگتر کند.

اگر دیوار مشکلات شما از 1 تا 10 عدد 5 باشد و سطح نگرش و توانایی شما عدد 2 است، قطعا مشکل را بزرگ میبینید. اگر روی خودتان کار کنید و رشد درونی را به عدد8 برسانید، مشکل قطعا برای شما کوچک می‌شود. ثروتمندان مشکلات را به دید فرصت نگاه می‌کنند و از آنها در جهت پیشرفت خود استفاده می‌کنند. برای ثروتمند شدن تمرکز شما باید روی بزرگ کردن خودتان باشد. کوچکی یا بزرگی مشکل مهم نیست؛ آنچه مهم است کوچکی یا بزرگی شماست. شما باید بزرگ و قدرتمند شوید.

چه کارهایی می‌توانیم انجام دهیم که احساس خوبی داشته باشیم

برای احساس خوب پایدار در زندگی روی عوامل زیر کار کنید. با در نظر گرفتن موارد زیر شما نه تنها به حال خوب دست پیدا میکنید بلکه راه رسیدن به شادی و ثروت برای شما هموار می‌شود.

کشف رسالت زندگی

در کشف استعدادهای زندگی به این موارد توجه کنید:

  1. استعداد و توانایی: مثل اثر انگشت یکتاست
  2. علاقه واقعی: چیزی است که قلبتان برایش می‌تپد و به شما انگیزه می‌دهد.
  3. معنای زندگی: چی میخواهیم از این دنیا؟
  4. ارزش‌های فردی:  چیزهایی است روزانه برایش کلی تلاش می‌کنیم

تا زمانی که حرف مردم برای شما اهمیت دارد موفق نمی‌شوید.بسیاری از مردم همیشه حرف‌های منفی می‌زنند. ارزش‌های زندگیتان چقدر برای شما مهم است که حرف مردم را ندیده بگیرید؟ با انگیزه و انرژی زیاد است می‌توان هر کار را به خوبی انجام داد. تردید نکنید بدون شور و شوق کسی مخاطب شما نخواهد شد.

مدیتیشن

همان طور که جسم نیاز به پاکیزگی دارد روحمان نیز نیاز به پاکسازی روزانه دارد. یکی از بهترین تکنیک‌هایی که می‌توانیم انجام دهیم و با آن تمام فکرهای منفی را از خودمان دور کنیم، مراقبه است.

ادراک

ادراک یعنی فرآیند دریافت و تفسیر اطلاعات از سوی انسان‌ها. انسان‌ها واقعیت‌های خودشان را می‌بینند به این خاطر است که به تعارض برمی‌خورند. اگر خودمان را جای فرد مقابل قرار دهیم و از دید او به مسئله نگاه کنیم، می‌توانیم او را درک کنیم و پیام خود را بهتر به او برسانیم و کمتر دچار تعارض شویم.

اعتماد به نفس

چه بسیار انسان‌هایی را دیده‌ایم که دستاوردهای زیادی نداشته اند، اما با اعتمادبه نفس بالا آن دستاوردها را به عموم معرفی کردند و شناخته شدند. در مقابل برخی از افراد دستاوردهای بسیار بالاتری نسبت به دسته اول داشته‌اند اما به علت اعتمادبه نفس پایین، برای معرفی دستاوردشان در حاشیه قرار گرفته اند.

عکس زیر گویای این مطلب است که فردی چیزی شبیه چرخ را اختراع کرده و با سروصدای زیاد آن را به مردم می‌شناساند و در مقابل فردی اتومبیلی که به مراتب کاملتر از چرخ است را اختراع کرده و به علت خجولی و نبود اعتمادبه‌نفس، توانایی هایش دیده نمی‌شود.

اگر فردی مهارت ارتباط ندشته باشد باعث می‌شود نتواند به موقع حرف خود را بزند و حال روحی‌اش بد می‌شود. تمام مریضی‌ها از خشم‌های فروخورده و رنجهایی است که وارد وجودمان می‌کنیم. ریشه تمام این مشکلات در نبود  اعتمادبه‌نفس و عزت نفس است. طبق حقوق بشر، تمام انسان‌ها قابل احترام هستند. من ارزشمندم و دیگران نیز ارزشمندند.

شما زمانی ثروتمند می‌شوید که احساس لیاقت داشته باشید. اگر خودتان را قبول نداشته باشید کسی شما را قبول نمی‌کند. اگر خودتان را دوست نداشته باشید، کسی شما را دوست نخواهد داشت. شما زمانی می‌توانید خدا را بشناسید که اول خودتان را بشناسید. شما زمانی میتوانید عاشق خدا باشید که اول عاشق خودتان شوید.

هدفگذاری

جک ما مالک علی بابا می‌گوید آدم‌هایی هستند که کارشان به اندازه تو خوب نیست، اما به جایی رسیدن که تو دوست داشتی برسی؛ فقط به این دلیل که آنها اقدام کردند و تو نکردی.

هدف داشتن به زندگی انسان و فعالیت‌هایش جهت می‌دهد. فرق هدف با آرزو این است که در هدف‌گذاری  ما اقدام می‌کنیم و پایبند به رسیدن به اهدافمان هستیم. در صورت بروز مشکل برایش میجنگیم و از هدفمان دست نمی‌کشیم. این بزرگترین تفاوت آرزو و هدف است.

سخن آخر

رسیدن به ثروت و شادی خواسته مشترک بسیاری از انسانهاست. در بسیاری از موارد این خواسته بسیار دور از دسترس دیده می‌شود. اما باید بدانید رسیدن به شادی و ثروت حق طبیعی انسان است و خواست خداوند برای انسان رسیدن به شادی و ثروت است. پس بخواه تا ببینی که می‌شود.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!
0 WooCommerce Floating Cart

No products in the cart.

X